Open/Close Menu Placówka medyczna Baltica. Szeroki zakres usług rehabilitacji, diagnostyi lekarskiej, kriokomory czy masaży leczniczych.

Osteoporoza to nic innego jak częściowy zanik kości i osłabienie ich struktury, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia podatności na złamania. Występuje najczęściej u kobiet po menopauzie (choć nie tylko, powszechne są również przypadki zachorowań u mężczyzn), a objawia się choćby bólem nóg, kręgosłupa czy może mniej widocznym, obniżeniem wzrostu. Silnym wskazaniem do badania w kierunku osteoporozy jest złamanie, szczególnie powstałem z pozornie “błahego powodu”. Niestety wtedy choroba może być już w zaawansowanym stadium, dlatego tak ważna jest profilaktyka osteoporozy, czyli badanie densytometrem.

Badanie densytometrem jest bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa tylko kilka minut!

Densytometr mierzy precyzyjnie masę kostną, tworzy dzięki temu komputerowy obraz struktury kości. W przeciwieństwie do choćby badania rentgenem, densytometr jest urządzeniem bardzo dokładnym, potrafiącym wykryć osteoporozę w jej wczesnym stadium, co jest kluczowe dla profilaktyki.

Należy mieć świadomość, że współczesna medycyna dosyć kiepsko radzi sobie z zaawansowanym stadium osteoporozy. Owszem istnieją leki hamujące jej rozwój i częściowo odbudowujące tkankę kostną, jednak ich skuteczność jest wątpliwa. W profilaktyce osteoporozy zaleca się ruch w celu wzmocnienia tkanki mięśniowej i kostnej oraz właściwa dieta bogata w wapń i witaminę D. Jak widać zatem, naturalne środki oraz wczesne rozpoznanie są zbawienne!

Baltica - osteoporoza - densytometr

Rejestracja        91 359 44 01