Open/Close Menu Placówka medyczna Baltica. Szeroki zakres usług rehabilitacji, diagnostyki lekarskiej czy masaży leczniczych.

Masaż leczniczy – nie tylko relaks ale i zdrowie

W masażu leczniczym wykorzystuje się techniki masażu klasycznego, czyli systematyczne ruchy, m.in. nacieranie, głaskanie, uciskanie i mocne oklepywanie. Wybór konkretnych technik zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, ogólny stan zdrowia, a przede wszystkim rodzaj schorzenia i cele przeprowadzenia zabiegu. W trakcie pracy terapeuta bierze pod uwagę reakcje pacjenta na zastosowany bodziec fizyczny i dostosowuje techniki, siłę i czas trwania masażu.

Masaż leczniczy zalecany jest przede wszystkim w bólach kręgosłupa

Jest on konieczny w rehabilitacji pacjenta także w nagłych przypadkach, jak np. przy rwie kulszowej. Polecany jest przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych i usztywnieniach spowodowanych m.in. przewlekłym stresem.

Jako zabieg zmniejszający ból i obrzęk, poprawiający ukrwienie i odżywienie tkanek miękkich, uwzględniany jest jako niezbędny element terapii po złamaniach, skręceniach czy zwichnięciach. Zalecany jest również osobom przewlekle leżącym w celu zapobiegnięcia powstawania przykurczów i usprawnienia krążenia krwi, które jednocześnie zmniejszy ryzyko tworzenia się, trudnych do leczenia odleżyn.

Należy wziąć pod uwagę, że masaż wymaga szerokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii. Tylko zabieg wykonany przez wykwalifikowanego masażystę jest bezpieczny dla zdrowia i przynosi oczekiwane efekty! Przed masażem specjalista przeprowadza wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz poszukać przyczyny dolegliwości i ustalić odpowiedni przebieg masażu.

Najlepsze efekty uzyskuje się po kilku sesjach zabiegowych

Podstawowa seria to minimum 10 zabiegów, które powinny nastąpić w 2-3 dniowych odstępach od siebie.
Karnety na zabiegi 9+1 (przy zakupie dziewięciu zabiegów, dziesiąty otrzymasz gratis!)

Masaż leczniczy pleców

Rejestracja        91 359 44 01